Nejlevnější doručení od 59 Kč a nad 2500 Kč úplně zdarma 🚚 Potřebujete poradit? Neváhejte nám napsat na chatu nebo zavolat 🙂 Doprava a platba

Jsme cestovatelé

A stejně jako vy milujeme přírodu, dobrodružství, východy a západy slunce. Nejsme jiní.

Příběh dvou kamarádů

Když jsme se s mým dlouholetým kamarádem Davidem připravovali na naše stopařské ‘’expedice’’, váha batohů nás prakticky nezajímala a při pořizování nových věcí byla často primární cena. 20 kilo na zádech se při pár kilometrech denně dalo zvládnout. Časem jsem ale začali více přiházet na chuť pěším dobrodružstvím. Kilometráž postupně narůstala a nám bylo jasné, že celý systém příprav a balení tomu musíme přizpůsobit.

Po inspiraci jsme logicky koukali tam, kde se to žene až do extrému a kde téměř každý gram hraje svou roli – na dálkové traily. Nevyhnutelně nás ovlivnil koncept Ultralight Backpacking, hodně popularizovaný v USA, pod kterým najdete desítky tipů jak zkrouhnout váhu na minumum. Když jsme si vydestilovali jen ty, které nám dávaly smysl, obměnili nějtěžší kousky vybavení a vyřadili zbytečnosti, rázem jsme byli na polovině původní hmotnosti batohu. Krátce na to jsme už začali sklízet ovoce. Na přechodu Islandu a Karpat jsme hltali kilometry až s překvapivou lehkostí. Zábavnějšími se staly i lokální víkendové přechody. S lehčím batohem byla rána mnohem příjemněší a za 2 dny jsme stihli délky, o kterých se nám předtím ani nesnilo. Dnes si ceníme nízké váhy a skladnosti naší výbavy při řadě dalších aktivit. V mém případě, když vyrážím pod skálu a musím přihodit slacklajnu nebo sedák, u Davida, když kromě své výbavy musí nabalit i věci pro svého čtyřnohého kámoše.

Při shánění ultralehké výbavy nás tehdy převapil velký rozdíl v popularitě a dostupnosti mezi USA a Evropou, přestože tady mají pěší poutě svou dlouholetou tradici. Kráce na to se sepnula Davidova podnikavost a já dlouho neváhal a kývl. Po několika intenzivních měsích, začátkem roku 2017, byl první Travelight e-shop s řadou přestižních UL značek na světě. Od myšlenky založení až dodnes jsou cíle naše projektu stejné – ukázat vám, že s lehčím batohem je to mnohem větší zábava. S menší námahou toho zvládnete více. Chceme v Česku zpřístupnit zajímavé značky a produkty ultralehkého vybavení a inspirovat vás k pěším dobrodružstvím, pobytu a spaní v přírodě.

×