Vodní filtry a doplňky

Pitná vody vždy a všude bez starostí a otázek.

Jestli je něco, bez čeho se na trecích opravdu neobejdeme, pak to je právě pitná voda. Bez dostatku tekutin nezvládnete žádný poctivý alpský výstup ani dlouhý trek. Ne všechny vodní zdroje jsou však bezpečné, a nic vás z vašeho dobrodružství nevyřadí tak rychle a spolehlivě, jako otrava kontaminovanou vodou, která vás v tom lepším na pár dní přilepí k záchodové míse, a v tom horším pošle na infekční.

Naštěstí jsme si pro vás v Travelight připravili řadu lehkých, skladných a efektivních mechanických filtrů na vodu, díky kterým můžete i podezřele vypadající pramínek během pár chvil přeměnit na bezpečnou pitnou vodu. 

Při výběru vodního zdroje byste i s filtrem měli být obezřetní, a to zejména v oblastech s výskytem nejrůznějších onemocněnímechanické filtry totiž vodu nedokážou zbavit veškerých virů. Znečištěné vodní zdroje je mnohem bezpečnější (i když rozhodně ne stoprocentně) filtrovat za použití kombinace UV filtru a mechanického filtru. V každém případě se vždy zamyslete nad tím, zda byste se z daného pramene či říčky napili i bez filtru – takové zdroje bývají nejbezpečnější a kromě opravdu suchých oblastí na ně bez problému narazíte i několikrát denně.

Bezpečnost především

V nabídce Travelight najdete hned několik typů vodních filtrů od značek, jako je osvědčený výrobce měkkých sbalitelných lahví Platypus, specialista na filtry Katadyn či Sawyer. Každý z těchto filtračních systémů má přitom své výhody a nevýhody, na které se teď krátce podíváme.

Platypus se nám za ty roky na trecích osvědčil jako spolehlivý výrobce sbalitelných lahví a vaků na vodu, ale ke svým hydratačním systémům nabízí relativně nově i filtry na vodu. Filtry značky Platypus jsou univerzální a snadno je můžete používat jak s originálními měkkými lahvemi od tohoto výrobce, ale i s klasickými PET lahvemi. Uváděná životnost filtru Platypus Quickdraw, který se mimo nízkou hmotnost pyšní hlavně rychlým průtokem a promyšlenou konstrukcí těla filtru, se pohybuje kolem 1000 litrů.

Podobnou živostnost jako Platypus nabízí i vodní filtry Katadyn BeFree, které vynikají především svou jednoduchostí a jednoduchým čištěním, ale oproti ostatním systémů bohužel nejsou kompatibilní s jinými lahvemi než originály dodávanými výrobcem. I tak se ale jedná o elegantní a lehké řešení, které potěší každého milovníka dlouhých treků.

Dlouholetým králem ve světě vodních filtrů je pak pro mnohé výrobce Sawyer, který se svým systémem Sawyer Squeeze udělal malou revoluci ve světě mechanických filtračních systémů. Sawyer oproti konkurenci nabízí neuvěřitelnou životnost o objemu až 3 miliony litrů přefiltrované vody a skvělou efektivitu. Jedná se o jasnou volbu především mezi milovníky dlouhých treků a dobrodruhy, kteří do hor vyráží opravdu často a na dlouhou dobu.

Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků nás doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.
Mrkněte na naše recenze na Heurece.

  • Rychlost
Anonym, před 9 dny
zboží skladem rychlá expedice pečlivě zabaleno
Anonym, před 11 dny
Doporučuji všem, kteří to myslí s pohybem v přírodě vážně i nevážně, aby se odprostili od toho, že pokud něco není "Adidas", tak že to není to pravé. Stačí se podívat na recenze nejen na heurece, ale i třeba na travelightu. Musím říct, že recenze Martina Bence mě mmj. přesvědčila o tom, že bunda od Cumulusu je ta správná volba i přesto, že jsem váhal mezi výrobky od známějších výrobců s delší historií. Bundu jsem vyzkoušel hned první den po přijetí z balíkovny a super...úžasný střih (mám vel.S, měřím 170 cm a mám cca 71 kg). Kapuce větší, ale neva. Bunda je na "živo" ještě hezčí než na obrázcích. Bunda asi nebude pro někoho, kdo celý den stojí u vleku při teplotách hluboko pod nulou, ale pro aktivní pohyb je naprosto boží...doporučuju.
Anonym, před 25 dny

×