Karimatky

Ultralehké propracované pěnové, samonafukovací a nafukovací karimatky pro váš komfortní spánek v příordě.

Jak vybrat karimatku na trek a vícedenní přechody?

Karimatka a spacák jsou klíčovými prvky spacího systému. Při jejich výběru se oplatí rozložit svou…

Číst dále

Karimatka je často přehlížená, ale přitom zcela zásadní součást vybavení každého milovníka horských dobrodružství. Mnozí dlouho vybírají kvalitní spacák nebo quilt, ale přitom se snaží ušetřit na karimatce. To je ale zásadní chyba – kvalitní karimatka je tak důležitá, protože vás při spaní a odpočinku izoluje od země. Peří stlačené váhou těla totiž prakticky neizoluje, a tak by vám bez karimatky s dostatečným tepelným odporem byl k ničemu i ten nejnaducanější péřový spacák.

Od minima k luxusu

Pokud patříte mezi ostřílené zálesáky, na spaní jako v bavlnce si dvakrát nepotrpíte a jde vám především o rychlou přípravu nocoviště a spolehlivost na dlouhých trecích, tak vás jistě potěší, že v naší nabídce najdete ultralehké pěnové karimatky, mezi něž se řadí například léty prověřený model Therm-a-Rest Z Lite Sol, a které i přes svou minimální váhu nabízí skvělé izolační schopnosti a nezradí vás, ani když je ve spěchu rozložíte na ostrých kamenech. Pokud jste ale již vyzkoušeli lehké nafukovací karimatky, tak pravděpodobně máte jasno. Nafukovací karimatky mají po sbalení minimální rozměry a kromě nízké hmotnosti a skvělých izolačních vlastností se vám odmění naprosto bezkonkurenčním komfortem při spaní, které si nezadá s luxusním hotelem.

Výběr karimatky

Radami a tipy na výběr karimatky jsme se dopodrobna zabývali v článku Jak vybrat karimatku na trek a vícedenní přechody? na našem blogu. V základu je ale hlavní si rozmyslet, jaký typ karimatky je pro vás ten pravý – pěnová, samonafukovací nebo nafukovací (případně s jakým typem ventilku), a s tím spojené výhody a nevýhody. Důležitým ukazatelem je pak tepelný odpor (R) karimatky. Čím vyšší tepelný odpor, tím lépe karimatka izoluje. Taky teda bohužel platí, že s vyšším tepelným odporem se přirozeně zvyšuje i hmotnost karimatky. Na letní přechody hor pak většině hikerům postačí karimatka s hodnotou R okolo 2 (například ultralehká karimatka Therm-a-Rest NeoAir UberLite), do chladnějšího či proměnlivého počasí doporučujeme karimatky s odporem okolo 4 (například na dlouhých trecích oblíbená Therm-a-Rest NeoAir XLite NXT), pro vysokohorské expedice a spaní na sněhu se obecně doporučují karimatky s R-hodnotou alespoň 6 (z našeho výběru to splňuje například Sea To Summit Ether Light XT Extreme Insulated). V zimě na sněhu je také velmi účinné kombinovat nafukovací karimatku s pěnovou pod ní.

Zobrazen 1. – 32. z 35 výsledků

Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků nás doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.
Mrkněte na naše recenze na Heurece.

  • Rychlost
Anonym, před 10 dny
zboží skladem rychlá expedice pečlivě zabaleno
Anonym, před 11 dny
Doporučuji všem, kteří to myslí s pohybem v přírodě vážně i nevážně, aby se odprostili od toho, že pokud něco není "Adidas", tak že to není to pravé. Stačí se podívat na recenze nejen na heurece, ale i třeba na travelightu. Musím říct, že recenze Martina Bence mě mmj. přesvědčila o tom, že bunda od Cumulusu je ta správná volba i přesto, že jsem váhal mezi výrobky od známějších výrobců s delší historií. Bundu jsem vyzkoušel hned první den po přijetí z balíkovny a super...úžasný střih (mám vel.S, měřím 170 cm a mám cca 71 kg). Kapuce větší, ale neva. Bunda je na "živo" ještě hezčí než na obrázcích. Bunda asi nebude pro někoho, kdo celý den stojí u vleku při teplotách hluboko pod nulou, ale pro aktivní pohyb je naprosto boží...doporučuju.
Anonym, před 25 dny

×