Gossamer Gear je americká značka zabývající navrhováním a konstruováním ultralehkého vybavení. Nejvíce se proslavila svými batohy, které disponují hlavně svou lehkostí, funkčností a komfortem.

Několikrát byly představeny a oceněny v magazínech jako New York Times, Backpacker Magazine, National Geographic Adventure Magazine a Outdoor Gear Lab a mnoho dobrodruhů s nimi každoročně vyráží na ty nejdelší poutě světa.

Zpráva, kterou se nám snaží předat svými kvalitními ultralehkými produkty, je jednoduchá a skvěle ji vystihuje jejich motto: ”Take less, Do more.”

 


Historie

Když jednou v roce 1997 vyrazil Glen Van Peski se svým synem na výlet, usoudil, že jsou jejich batohy příliš těžké. Proto se rozhodl, že navrhne svůj vlastní, mnohem lehčí batoh. Musel najít ty nejlehčí zipy, přezky a látku. Žádná z látek, dostupných v té době na trhu, ale nebyla dostatečně lehká a tak si vyrobil vlastní. Protože o lehké vybavení byl stále rostoucí zájem, vznikla značka Gossamer Gear.

Ta za posledních 20 let rozrostla úplně do jiných měřítek. Své ultralehké a komfortní batohy neustále testuje a vylepšuje. Všechny použité materiály jsou navrhované a vyráběné na míru. Přidala také ostatní vybavení, aby se ujistila, že vše co si na své cesty sbalíte, je lehké jak jen to je možné.

Gossamer Gear: „ Na barvě nám nezáleží, vyrábíme všechny batohy v jedné barvě. Důležitý je pro nás čas strávený na trailu, který si chceme více užít. Víme, že cestování na lehko je opravdu klíčové.“


Aktuálně Gossamer Gear vyrábí mnohem více než jen ultralehké batohy. V nedávné době se pustil i do lehkých stanů či tarpů. Pro více informací neváhejte navštívit www.gossamergear.com nebo nás kontaktovat.