Historie

Společnost CUMULUS vznikla v roce 1989 bezprostředně po přeměně politické struktury v Polsku. Byla založena v Gdyni Zdzisławem Wylężekem, nadšencem horolezectví a bývalým zaměstnancem družstevní organizace „Sail“, která byla státním výrobcem turistického vybavení v předchozí politické éře.

V počátcích se Cumulus zaměřoval hlavně na oblečení a péřové spacáky a již zahájil spolupráci se společností Perseverance Mills, výrobcem skvělé tkaniny Pertex (později prodána japonské společnosti Mitsui), kterou Cumulus používá do dnes u většiny svých produktů.Cíle

Cumulus se již 29 let zabývá výrobou různých outdoorových doplňků. Vždy však byl nejznámější pro výrobu oblečení a péřových spacáků, což taky stále tvoří většinovou část jejich výrobní produkce.

Díky současným možnostem minimalizování hmotnosti a velikosti vybavení, je hlavní cíl Cumulusu vlastnit nejlehčí sbírku péřových spacáků a péřového oblečení na světě.

Svých cílů se snaží dosáhnout pomocí lehkých tkanin, kvalitního peří a stále jednodušších, minimalistických řešení.


Aktuálně

Díky nepřetržitému vývoji a produkci nového vybavení se Cumulus rozrůstá bleskovou rychlostí, což taky prokazuje fakt, že se v posledních šesti letech firma stěhovala do větších prostor již čtyřikrát.

V plánu je rozšířit sortiment oblečení, ne pouze o péřové produkty ale také o produkty se syntetickou izolací. Pro více informací rozhodně neváhejte navštívit sleepingbags-cumulus.eu