29. 03. 2023

Osobní hygiena a ochrana

David Czempka

I na těch nejdelších trecích je třeba o sebe pečovat a čas od času si dopřát nějaké to pohodlí – čím delší trek je, tím více péče vaše tělo bude vyžadovat. Proto jsme pro vás připravili nabídku vybavení, které vám i v náročných podmínkách a daleko od civilizace pomohou zůstat v klidu a pohodě.

V potoce jako v lázních

Čistota je půl zdraví a často i půl treku. Určitě si vybavujete některé obzvlášť horké dny v nekonečných stoupáních, po kterých jste nemysleli na nic jiného, než skok do pořádně ledového potoka – no a při takové koupeli se už rovnou vyplatí vyprat nějakým ekologicky šetrným pracím prostředkem a konečně umýt to špinavé nádobí od snídaně – pro takové chvíle je tu naštěstí řešení v jediné lahvičce – Wilderness Wash od značky Sea to Summit. Po koupeli se pak už jen stačí utřít třeba ultralehkým ručníkem Pocket Towel či ještě lehčím Airlite Towel. A když přijde čas na čištění zubů, tak se můžete spolehnout na kompletní cestovní sadu na dentální hygienu od léty prověřeného výrobce Curaprox.

Když přijde čas…

Když už jsme u šetrnosti k přírodě, do které tak rádi vyrážíme, tak nikdy nezapomeňte na zásady leave no trace, které vám ve chvílích potřeby pomůže snadno dodržet naše originální toaletní lopatka Travelight nebo americké lopatky TheTentLab Deuce. Zbytečné zátěži životního prostředí toaletním papírem se zase můžete vyhnout s přenosným bidetem Culo Clean, který snadno našroubujete na jakoukoliv PET lahev.

Co se týká bezpečnosti v horách, tak byste neměli zapomínat na často opomíjenou, ale přesto “povinnou” součást lékárničky – izotermickou fólii, která vás ve chvílích nouze může ochránit před životu nebezpečnýcm prochladnutím.

Další články

Přejít na blog

×