Čas

Čas je pro nás všechny důležitý a sami chceme rozhodnout o tom, jak ho strávíme. Když odlehčíš své vybavení, budeš se pohybovat rychleji a nebudeš muset tolik odpočívat. Svou pozornost a čas který ušetříš, tak můžeš věnovat krásám přírody nebo svým přátelům. Prostě věcem na kterých ti opravdu záleží.

Rychlost a vzdálenost

Můj cíl bude urazit denně 30 km. Při rychlosti 5 km/h mi to bude trvat 6 hodin, při 4 km/h to bude 7,5 hodiny a při 3 km/h 10 hodin. Časové rozdíly jsou podstatné a mohou třeba rozhodnout o tom zda budu hledat nocleh ještě za světla nebo až za tmy.

Množství jídla

Při rozdílné rychlosti může být v měřítku týdenního výletu klidně rozdíl 2 dny. To mi umožní vzít si menší zásoby jídla a ušetřím tak podstatnou hmotnost. (cca 1 kg jídla na 1 den)

fefsfa

Zdraví a energie

Léhký batoh šetří tvoje klouby, záda, kosti,.. prostě celé tělo. Nemusíš tak po celou dobu tvé cesty věnovat tolik pozornosti bolístkám a regeneraci. Mnohem více si vychutnáš okolní krásy.

Taky ušetříš spoustu energie, takže než se uložíš na kutě, stihneš ještě noční oblohu nebo budeš mít dostatek sil přivstat si na východ slunce.

Je to prostě kouzelný kruh, složený z mnoha detailů. Lehčí batoh → menší energetický výdej → potřeba méně jídla → lehčí batoh →….

Jednodušší organizace

Pokud si svou cestu začneš dobře plánovat, ušetříš se tahání zbytečných krámů. Potom tvoje několika týdenní výbava může vypadat jako tady na fotce. S tak málem věcí se ti nestane, že bys něco nenašel, protože všechno má své místo a účel. Svoje vybavení si opravdu zamiluješ a budeš si ho více vážit.

Nejvíce hmotnosti a prostoru ušetříš zkušenostmi a v druhé řadě si můžeš pomoct lehkým vybavením. Naštěstí spoustu věcí už před námi někdo zkusil nebo vymyslel. Takže můžeš přejít rovnou k věci. Inspirovat se můžeš tady.

Doprava

Ať už cestuješ stopem, letadlem či pěšky, skladné a lehké zavazadlo vždy oceníš. Všude se vlezeš a nikde nepřekážíš. Na některých místech je lepší splynout s davem, což se ti s malým batohem podaří mnohem lépe.

Pokud trochu přehodnotíš svoje vybavení, jednoduše se vlezeš pod hmotnost 7 kg základní výbavy, aniž bys nějak omezoval svůj komfort. (Hmotnost základní výbavy = celková hmotnost vybavení – spotřební věci (jídlo,palivo,..))

Ono odbavené zavazadlo oběma směry není úplně levná záležitost, cena se často rovná ceně letenky. Na obrázku se můžeš podívat na požadavky evropských nízkonákladovek na příruční zavazadlo.

Free WordPress Themes