The Corfu Trail – 220 km po písečných dunách a olivových hájích

Korfu, ostrov, který většina českých průvodců nazývá smaragdem Středozemí či zeleným ostrovem vyhlášených pláží. Možná proto jej považujete za čistě „válecí“ destinaci. To ale není úplně tak pravda. Na ostrově leží taky oficiální trail dlouhý 220 km. Jiří Čapka se rozhodl, že na něj vydá a Korfu si zažije po svém.

Číst dále

Ztratit se a zase najít: Rozhovor s Hanou Bílkovou o Svatojakubské pouti

V roce 2016 poprvé okusila pěší pouť. Minulý rok chtěla zažít něco podobného, ale v trochu větším měřítku. A tak dala výpověď, prodala vše, co měla a vydala se na 3500 km dlouho pouť z prahu svého domova. Cesta ji otevřela srdce a úplně změnila pohled na sebe a okolní svět

Číst dále

Rozhovor s Petrem Janem Juračkou, o fototechnice, dronech a výbavě na cestách

Petr už za svůj život stihl kde co. Vylézt do třetiny K2 s dronem, napsat několik mezinárodních vědeckých publikací, nebo třeba přejít část Grónska pěšky. Nás zajímalo, jak to vše zvládá, když se dnes bez foťáku a drona prakticky nehne. Kolik si toho s sebou nese, v čem se musí uskromnit a co na jeho bláznivé výzvy říká rodina.

Číst dále

Napříč Islandem: Přípravy – Část 2.

V první části jsem prošel plánování trasy, navigaci a zásobování. Teď naše celkové přípravy dotáhnu dalšími třemi důležitými – místními podmínkami, jídelníčkem a výběrem výbavy. Vyrazit na přechod Islandu vnitrozemím bez dobré přípravy, je prostě blbost.

Číst dále

Cumulus LiteLine 400 a Quilt 450 na přechodu Islandu

Naše staré spacáky už byly vhodné tak akorát na pár denní přechody Beskyd či výpravy autem, na delší přechody ale absolutně nedostatečné. Potřebovali jsme něco menšího, lehčího a výkonnějšího. Po dlouhém zvažování nakonec padla volba na polskou značku Cumulus. Jak se nám naše nové modely osvědčily v islandských podmínkách?

Číst dále

Napříč Islandem : Přípravy – Část 1.

Přechod Islandu je rozhodně dobrodružství, které stojí za to. Vyhnete se davům turistů a zažijete Island, jako nikdo jiný. Bez dobré přípravy to ale nejde. Přečtěte si, jak jsme se na 400 km přechod z jihu na sever připravovali my!

Číst dále

První pohled na Tarp-Poncho od Sea To Summit

Tarp Pocho má v cestování na lehko své právoplatné místo. V jednom malém balíčku dostanete pláštěnku, ochranu na batoh a střechu nad hlavou. Ultra-Sil15D Nano Tarp Poncho od Sea to Summit váží 193 gramů a doslova padne do dlaně, jak si vedlo při prvních testech v terénu?

Číst dále

12 Tipů jak se jednoduše zbavit zbytečné zátěže

Základní praktiky cestování na lehko shrnuty ve 12 praktických tipech naservírované přímo na talíři. Pokud se budete řídit aspoň polovinou z nich, srazíte hmotnost svého batohu klidně o pár kilo.

Číst dále

Jak se stravovat na cestách jednoduše a efektivně?

Bez pořádného jídla prostě nejedeme a na dlouhém treku to platí dvojnásob. Jídlo bude vždy tvořit velkou část hmotnosti a objemu batohu na našich cestách. Volbou vhodného se dá ušetřit pěkných pár stovek gramů, proto se vyplatí vědět, které jídlo se na cestách vyplatí.

Číst dále

Slámka, vychytávka v podobě malého cestovního balení

Úplně normální slámka může posloužit jako malé cestovní balení (kapsle). Levná a lehká varianta jak s sebou vozit jen takové množství koření, pasty, vitamínů apod., jaké je zrovna potřeba. Jak na to?

Číst dále